Bizimle iletişim kur

Oyun

Unreal Engine 5 Tanıtımında Oyunların Geleceğine Işık Tutuldu

Yeni Tomb Raider duyurusu ve Unreal Engine 5’i kullanan stüdyoların tanıtımı gerçekleşti.

Yayınlandı

on

Radio Mood App

Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games, yeni nesil odaklı Unreal Engine 5’in detaylı tanıtımını geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın etkinliği ile birlikte gerçekleştirdi. Sunumda yeni Tomb Raider oyununun Unreal Engine 5 ile geliştirildiği duyurulurken aynı zamanda yeni oyun motoru ile çalışan stüdyoların isimleri paylaşıldı. Polonyalı geliştirici CD Projekt RED ise etkinliğe katılan isimler arasındaydı ve merakla beklediğimiz Witcher 4’ü bir kez daha gündeme getirdiler.

Yeni Tomb Raider oyunu duyuruldu – Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

Etkinliğin bomba haberlerinden biri ise yeni Tomb Raider oyununun duyurusu oldu. Serinin geliştiricisi Crystal Dynamics, yeni Tomb Raider oyunu için çalışmalara başladığını ilan etti. Serinin yeni oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ve tamamen yeni nesil odaklı olacak. Geliştirici ekip oyunun daha yapım sürecinin başında olmalarına rağmen Unreal Engine 5 ile yüksek kaliteli sinematik aksiyon deneyimini oluşturacaklarını ifade etti.

Bu haber ile öğrenmiş olduk ki Days Gone’ın yönetmeni Jeff Ross da Crystal Dynamics ekibine tasarım direktörü olarak dahil olmuş. Kendisinin hangi projede çalışacağı ile ilgili bilgi paylaşılmadı ancak olasılıkların pek fazla olamdığını düşünürsek ya yeni Tomb Raider ya da Perfect Dark oyununda görev alacağını düşünüyoruz.

10 oyun stüdyosu yeni oyunlarını Unreal Engine 5 ile geliştiriyor

Unreal Engine 5’in tam sürüme geçişiyle birlikte 10 oyun stüdyosunun yeni oyunlarını bu yeni nesil oyun motoru eşliğinde geliştirdiği duyuruldu. Epic Games, oyun sektörünün geleceğinde Unreal Engine 5’in vazgeçilmez bir teknoloji olmasını hedefliyor.

Unreal Engine 5 ile çalışan stüdyoların neredeyse tamamının Xbox Game Studios’un birinci parti geliştiricileri olduğunu görüyoruz. Xbox markası Unreal Engine 5’i şimdiden ilk hedeflerine almış büyük markalar arasında bulunuyor ve birinci parti oyunların gelişiminde Unreal Engine 5’in gücünden yararlanacaklar.

Ve elbette, tartışmasız Unreal Engine 5’in bugüne kadarki en yüksek profilli kullanımı, yeni nesil konsollarda yeni motorla nelerin mümkün olduğunu gösterme girişimi olan The Matrix Awakens demosu içindi. Xbox oyunlarında yeni neslin gerçek potansiyelini görmemiz muhtemelen biraz zaman alacaktır.

Reklam

• inXile
• RARE
• Undead Labs
• The Initiative
• Double Fine
• Ninja Theory
• The Coalition
• Obsidian Entertainment
• CD Projekt RED
• Crystal Dynamics

Gears of War serisinin geliştiricisi The Coalition, Unreal Engine 5 ile hazırladıkları teknik demoyu gösterdi

Gears of War ya da yeni adıyla Gears serisinin geliştiricisi The Coalition, bir süre önce yeni Gears oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz Unreal Engine 5 sunumunda ise yeni oyunda neler yapabileceklerini gösteren bir teknik demo’yu paylaştılar. “The Cavern” isimli teknik demo her ne kadar sinematik bir oluşum olsa da, Unreal Engine 5’in neleri gerçekleştirebileceğini bizlere bir kez daha gösteriyor. The Coalition ekibi, Unreal Engine 5’in karakter modelleri ve yüz animasyonlarında çığır açan bir teknolojiye sahip olduğunu dile getiriyor.

The Witcher 4, Unreal Engine ile yeni nesilin kapısını aralayacak

The Witcher ve Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, bir süre önce The Witcher 4’ün duyurusunu gerçekleştirmişti. Kendi oyun motorları Redengine’den sıyrılan Polonyalı geliştirici Witcher 4’ü yapmak için Unreal Engine 5’i kullanacak. Bu duyuru da beklentileri epey bir yükseltti zira Unreal Engine 5’in gelecekte neler yapabileceğini hepimiz gördük ve CDPR, zengin hikaye sunumu ve açık dünya unsurlarını bu güçlü oyun motoru ile en üst kaliteye çıkartabilecek. Özellikle CDPR ile Epic Games, Unreal Engine 5’in açık dünya materyallerinin gelişimi için birlikte çalışacaklar.

Bunca zamandır Redengine’i kullanan CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin sorunlu çıkışı sonrasın şirkette önemli değişikliklere gitmişti. Bunlardan birininde artık eskiyen ve pek çok hataya sebebiyet veren Redengine’i geride bıraktıklarını gösteriyor. CD Projekt RED, Unreal Engine 5’in yardımıyla tıpkı 2015’te The Witcher 3’te olduğu gibi çıtayı tekrar zorlayabilir gibi gözüküyor.

Reklam

Oyun

eFootball™ 7. Sezon: King Of The Continent İle Futbol Dolu Bir Yaza Merhaba Deyin

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

KONAMI bir düzine ödülün yanı sıra iki turnuva bazlı kampanyayı da – European Cup and American Cup – oyuna ekliyor. Ayrıca yeni eklenen milli takım paketlerinin arasında TÜRKİYE de var…

Konami Digital Entertainment B.V. bugün itibarıyla eFootball™’un 7. Sezonu: King of the Continent (Kıtanın Kralı)’nın başladığını duyurdu. Futbol dünyasının global çapta heyecan dolu bir yaza hazırlandığı bu dönemde eFootball™, bir dizi kampanya ve oyun içi öğe aracılığıyla oyunseverlere birbirinden güzel hediyeler kazanma ve ülkelerinin başarılarını sanal dünyada yeniden yaşama fırsatı verecek.

European Cup ve American Cup

Reklam

Futbolun iki dev kıtası sahaya çıkarken eFootball™ kullanıcıları da oyuna eklenen iki oyun içi kampanya aracılığıyla bu heyecanı yaşayacak. Bu turnuvalarda kullanıcılar, Rüya Takımlarını turnuva formatında yeşil sahalara sürecek ve turlarda ilerledikçe daha fazla oyun içi ödül kazanacaklar.

Oyuncu Yağmuru

Futbolun global çaptaki kutlamalarıyla paralel olarak eFootball™ severler, oyun içi kampanyalardaki başarılarıyla çok özel oyuncu kartları kazanabilecekler. European Cup ve American Cup kampanyalarından ödül olarak sırasıyla 4 x Highlight: France’ şans anlaşması ve 5 x ‘ Highlight: Argentina’ şans anlaşması olacak.

Yeni Milli Takım Paketleri’nden Biri TÜRKİYE!

Reklam
  1. Sezon şimdiye kadarki en heyecan verici sezonlardan biri; kullanıcılar favori milli takımlarından 11 kişilik bir kadronun tamamını Rüya Takımlarına ekleyebilecekler.

Dahil edilen Milli Takım paketleri şöyle: Arjantin, Fransa, Portekiz, İngiltere, Brezilya ve Türkiye.

Oyuna Giriş Bonusları

Bu harika ödüllerin yanı sıra, kullanıcılar günlük olarak oyuna giriş yapabilir ve toplamda 210.000 Exp kazanabilirler.

Yeni Co-op Güncellemeleri

Yeni güncellemeyle Co-Op modu eFootball™ kullanıcılarının artık yapay zekaya karşı eşleşebileceği, bekleme sürelerinin azalacağı ve arkadaşlarıyla daha hızlı ve daha sık oyun oynayabileceği bir moda dönüşüyor!

Üstelik eFootball™, diğer rastgele kişilerle çevrimiçi olarak eşleşip 3 kişilik takımlarla yapay zekaya karşı mücadele edebileceğiniz yeni bir Co-op etkinliği olan ‘United Team’in de oyuna ekleneceğini duyurdu.

Reklam

Bu etkinlik aracılığıyla kullanıcılar, 3 kata kadar daha fazla beceri geliştirme programı, 180.000 XP ve 180.000 GP’ye kadar oyun içi ödüller kazanabilirler.

Devamını Okuyun

Oyun

The War Within Beta Şimdi Oyunda

World of Warcraft’ın iddialı ve yepyeni Worldsoul Efsanesi hikâyesinin başlangıcı olan The War Within’in yayınlanmasına olan yolculuğumuzda yeni bir dönüm noktasına ulaştık; beta test aşaması şimdi oyunda…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

World of Warcraft’ın iddialı ve yepyeni Worldsoul Efsanesi hikâyesinin başlangıcı olan The War Within’in yayınlanmasına olan yolculuğunda yeni bir dönüm noktasına ulaştı ve beta test aşaması şimdi oyunda…

Test süresi boyunca WoW ekibi, Epic Edition’ı ön sipariş verenler de dâhil olmak üzere oyuncuları yayınlanacak olan genişlemeyi denemeye ve geri bildirimlerini paylaşmaya davet ediyor. Buna ek olarak; beta süreci boyunca The War Within’in Epic Edition’ını satın alan veya bu sürüme yükselten oyuncular, anında erişim kazanacaklar.

Beta test aşamasında oyuncular; kahraman talent ağaçları, tüm seviye atlama seferini, tüm bölgeler, zindanlar ve çöküntüler de dâhil olmak üzere bütün yeni özellikleri deneyimleyebilirler. Ayrıca oyuncular, warband’ler ve şu anda Dragonflight’ta ejderha biniciliği olarak bilinen uçuş sistemine entegre edilmiş genişletilmiş bir binek kütüphanesi gibi yeni ve çok çeşitli sistem özelliklerini de test edebilirler.

Reklam

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG: BATTLEGROUNDS, Dünyaca Ünlü Grup NewJeans ile İş Birliği Yaptığını Duyurdu

KRAFTON, Inc. bugün itibarıyla PUBG: BATTLEGROUNDS ve dünya çapında ünlü NewJeans grubu arasındaki iş birliğini duyurdu…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

KRAFTON, Inc. bugün itibarıyla PUBG: BATTLEGROUNDS ve dünya çapında ünlü NewJeans grubu arasındaki iş birliğini duyurdu…

The Face tarafından “dünyanın en önemli kız grubu” ve Billboard tarafından “pop müziğin en tanınmış ve en etkili gruplarından biri” olarak tanımlanan grup, yedi milyondan fazla YouTube abonesine ve Spotify’da aylık 16 milyon dinleyiciye sahip.

PUBG: BATTLEGROUNDS, bugünkü duyurunun öncesinde PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans arasındaki iş birliğine dair ipuçları verdi. 31 Mayıs’ta yayımlanan bir videoda, üzerinde NJ Tokki karakteri olan bir Yardım Paketi gökyüzünden düşerken gösterildi. Ayıca, üzerinde tavşan kulakları ve “BU DA KİM?” ifadesi bulunan bir PUBG: BATTLEGROUNDS kaskının da gösterilmesi oyuncular ile hayranlar arasında merak uyandırdı.

Reklam

Nihayet dün yayımlanan bir ipucu görselinde NewJeans üyeleri, pastel renkli bir PUBG: BATTLEGROUNDS dünyasında koştururken resmedildiler. Görsel, iş birliğinin PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans temalı dekorasyonlarını gözler önüne seriyor; bunlar arasında otobüsler, açık hava sahnesi, başlangıç uçağı pankartları ve Yardım Paketleri bulunmakta.

PUBG: BATTLEGROUNDS x NewJeans iş birliği başlamadan önce başka ipuçları da paylaşılacak. İş birliği içerikleri 12 Haziran’dan itibaren masaüstü bilgisayarlara, 20 Haziran’dan itibaren ise konsollara gelecek.

Devamını Okuyun

Oyun

Star Wars: The Old Republic 7.5 Güncellemesi Yayınlandı

Acolyte temalı donanımlar, Dantooine çiftliği ve çok daha fazlası ile Star Wars: The Old Republic, tüm oyunculara bolca yenilik sunuyor…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Acolyte temalı donanımlar, Dantooine çiftliği ve çok daha fazlası ile Star Wars: The Old Republic, tüm oyunculara bolca yenilik sunuyor…

Star Wars: The Old Republic geliştirme ekibi Star Wars: The Old Republic için 7.5 Güncellemesi, “Desperate Defiance”ı yayınladı! Bu güncellemede, ana hikayedeki bir sonraki bölüm olan The Acolyte’tan ilham alan yepyeni donanımlar, oyuncuların ürün yetiştirmesi için yeni bir çiftlik, birçok yeni “Tek Oyunculu Macera”nın ilk kısmı ve daha fazlası bulunuyor.

SWTOR 7.5 “Desperate Defiance” ile gelen yeni içeriklerin tamamıyla ilgili ayrıntılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Reklam

The Acolyte temalı öğeler Cartel Market’ta yerini aldı: Oyuncular, Cartel Market penceresine eklenen yeni “Inspire By” sekmesini fark edecektir. Bu sekmenin altında oyuncular, The Acolyte’tan ilham alan Dark Harbinger Armor setine ve Serpent’s Tongue Vibroblade’e ulaşabilirler. Ayrıca Wookiee Jedi temalı saç stili ve sakal özelleştirmesi “Appearance Options: Loyal Adherent Hairstyles Bundle”ın içinde bulunabilir.

Yeni Ana Hikaye Bölümü: “Desperate Defiance”: Oyuncular, “Chains in the Dark” bölümündeki olayların ardından Sa’har’ın eşliğinde holokronu geri almak ve mümkünse Heta’nın planlarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için riskli bir göreve çıkacaklar. Oyuncular aynı zamanda Minboosa Bölgesi’ndeki işçi isyanının ortasında Hutta’ya geri dönerek kuruluşun sahibi ve “tamamen meşru bir iş insanı” olan “Yusinduu the Hutt” ile mücadele edecekler.

Dantooine Çiftliği ve Bahar Bereketi Festivali: Star Wars: The Old Republic oyuncuları, çatışmaya bir süre ara verip Dantooine’deki çiftliğin görevlisi olma şansı yakalayacaklar. Oyuncular önce çiftliği tanıtan hızlı bir olay örgüsünden geçecek ve daha sonra kendilerine bakımıyla uğraşmaları gereken bir arazi parçası verilecek. Bahar Bereketi Festivali, oyuncuların tohum toplama, dans etme, kek pişirme, hayvan bakımı ve galaktik yumurta avı gibi birçok aktiviteye katılmasını mümkün kılıyor.

Tek Oyunculu Macera: Oyuna yeni, zorlayıcı tek oyunculu “Maceralar” ekleniyor! Bunlardan ilki ise Basilisk Prototype. Bu Macera, Lane Vizla’nın devam eden hikaye örgüsüne doğrudan bağlanıyor ve Bessie olarak bilinen Basilisk Prototype B3-S1’in eğitimini konu alıyor. Bu prototip oyuncunun eşlikçisi olabiliyor. Oyuncuların B3-S1’i tam çatışma potansiyeline ve kabiliyetlerine ulaştırmak üzere eğiterek kalıcı bir eşlikçi haline getirebilmesi için aşamalar halinde çalışması gerekecek.

Yeni PVP Sezonları: Güncelleme 7.5’ten itibaren PvP sezonları artık güncellemenin yayınlandığı gün başlayacak. PVP 6. Sezonu “Great Pirate Hunt”, Güncelleme 7.5 ile birlikte başlıyor.

Reklam

Cartel Market Güncellemeleri: High-Republic temalı Refined Mentor Işın Kılıcı, Çift Işın Kılıcı, Zırh seti ve Hidden Chain Jetpack Bineği, Güncelleme 7.5 ile birlikte yayınlanacak. Oyuncular aynı zamanda Ahsoka’dan ilham alan Baylan sakalı ve yeni geliştirilmiş boya paketleri gibi daha fazla oyuncu karakteri özelleştirmesi alabilecek.

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar