Bizimle iletişim kur
Yazarlık Başvurusu

Oyun

Unreal Engine 5 Tanıtımında Oyunların Geleceğine Işık Tutuldu

Yeni Tomb Raider duyurusu ve Unreal Engine 5’i kullanan stüdyoların tanıtımı gerçekleşti.

Yayınlandı

Tarih

Unreal Engine 5 Tanıtımında Oyunların Geleceğine Işık Tutuldu
Ayrıksı Kitap

Unreal Engine oyun motorunun geliştiricisi Epic Games, yeni nesil odaklı Unreal Engine 5’in detaylı tanıtımını geçtiğimiz günlerde bir canlı yayın etkinliği ile birlikte gerçekleştirdi. Sunumda yeni Tomb Raider oyununun Unreal Engine 5 ile geliştirildiği duyurulurken aynı zamanda yeni oyun motoru ile çalışan stüdyoların isimleri paylaşıldı. Polonyalı geliştirici CD Projekt RED ise etkinliğe katılan isimler arasındaydı ve merakla beklediğimiz Witcher 4’ü bir kez daha gündeme getirdiler.

Yeni Tomb Raider oyunu duyuruldu – Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor

Etkinliğin bomba haberlerinden biri ise yeni Tomb Raider oyununun duyurusu oldu. Serinin geliştiricisi Crystal Dynamics, yeni Tomb Raider oyunu için çalışmalara başladığını ilan etti. Serinin yeni oyunu Unreal Engine 5 ile geliştiriliyor ve tamamen yeni nesil odaklı olacak. Geliştirici ekip oyunun daha yapım sürecinin başında olmalarına rağmen Unreal Engine 5 ile yüksek kaliteli sinematik aksiyon deneyimini oluşturacaklarını ifade etti.

Bu haber ile öğrenmiş olduk ki Days Gone’ın yönetmeni Jeff Ross da Crystal Dynamics ekibine tasarım direktörü olarak dahil olmuş. Kendisinin hangi projede çalışacağı ile ilgili bilgi paylaşılmadı ancak olasılıkların pek fazla olamdığını düşünürsek ya yeni Tomb Raider ya da Perfect Dark oyununda görev alacağını düşünüyoruz.

10 oyun stüdyosu yeni oyunlarını Unreal Engine 5 ile geliştiriyor

Unreal Engine 5’in tam sürüme geçişiyle birlikte 10 oyun stüdyosunun yeni oyunlarını bu yeni nesil oyun motoru eşliğinde geliştirdiği duyuruldu. Epic Games, oyun sektörünün geleceğinde Unreal Engine 5’in vazgeçilmez bir teknoloji olmasını hedefliyor.

Unreal Engine 5 ile çalışan stüdyoların neredeyse tamamının Xbox Game Studios’un birinci parti geliştiricileri olduğunu görüyoruz. Xbox markası Unreal Engine 5’i şimdiden ilk hedeflerine almış büyük markalar arasında bulunuyor ve birinci parti oyunların gelişiminde Unreal Engine 5’in gücünden yararlanacaklar.

Ve elbette, tartışmasız Unreal Engine 5’in bugüne kadarki en yüksek profilli kullanımı, yeni nesil konsollarda yeni motorla nelerin mümkün olduğunu gösterme girişimi olan The Matrix Awakens demosu içindi. Xbox oyunlarında yeni neslin gerçek potansiyelini görmemiz muhtemelen biraz zaman alacaktır.

Reklam

• inXile
• RARE
• Undead Labs
• The Initiative
• Double Fine
• Ninja Theory
• The Coalition
• Obsidian Entertainment
• CD Projekt RED
• Crystal Dynamics

Gears of War serisinin geliştiricisi The Coalition, Unreal Engine 5 ile hazırladıkları teknik demoyu gösterdi

Gears of War ya da yeni adıyla Gears serisinin geliştiricisi The Coalition, bir süre önce yeni Gears oyunu üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu. Geçtiğimiz Unreal Engine 5 sunumunda ise yeni oyunda neler yapabileceklerini gösteren bir teknik demo’yu paylaştılar. “The Cavern” isimli teknik demo her ne kadar sinematik bir oluşum olsa da, Unreal Engine 5’in neleri gerçekleştirebileceğini bizlere bir kez daha gösteriyor. The Coalition ekibi, Unreal Engine 5’in karakter modelleri ve yüz animasyonlarında çığır açan bir teknolojiye sahip olduğunu dile getiriyor.

The Witcher 4, Unreal Engine ile yeni nesilin kapısını aralayacak

The Witcher ve Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt Red, bir süre önce The Witcher 4’ün duyurusunu gerçekleştirmişti. Kendi oyun motorları Redengine’den sıyrılan Polonyalı geliştirici Witcher 4’ü yapmak için Unreal Engine 5’i kullanacak. Bu duyuru da beklentileri epey bir yükseltti zira Unreal Engine 5’in gelecekte neler yapabileceğini hepimiz gördük ve CDPR, zengin hikaye sunumu ve açık dünya unsurlarını bu güçlü oyun motoru ile en üst kaliteye çıkartabilecek. Özellikle CDPR ile Epic Games, Unreal Engine 5’in açık dünya materyallerinin gelişimi için birlikte çalışacaklar.

Bunca zamandır Redengine’i kullanan CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin sorunlu çıkışı sonrasın şirkette önemli değişikliklere gitmişti. Bunlardan birininde artık eskiyen ve pek çok hataya sebebiyet veren Redengine’i geride bıraktıklarını gösteriyor. CD Projekt RED, Unreal Engine 5’in yardımıyla tıpkı 2015’te The Witcher 3’te olduğu gibi çıtayı tekrar zorlayabilir gibi gözüküyor.

Reklam

Oyun

PUBG MOBILE’da Survivor Başlıyor!

Birbirinden eğlenceli sürprizlerin ve oyun içi yeniliklerin oyun severleri beklediği PUBG MOBILE & Survivor işbirliği başladı.

Yayınlandı

Tarih

Yazar

PUBG MOBILE_Survivor_01-2
Ayrıksı Kitap

Yeni işbirlikleri ve farklı içerikler ile oyuncuların karşısına çıkmaya devam eden Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE süprizlerini duyurmaya devam ediyor.

PUBG MOBILE ve Acun Medya işbirliği ile Survivor özel sürpriz içerikler ve birbirinden güzel temalı eşyalar, oyun severlere sunuldu.

PUBG MOBILE_Survivor_02

Sıra dışı bir ortaklığa ev sahipliği yapan PUBG MOBILE & Survivor işbirliğinde YouTube ve oyun dünyasından birbirinden ünlü isimler Dominik’te özel bir bölüm için karşı karşıya gelecek. 

Sürpriz isimlerin yer aldığı ve heyecan dolu mücadelelere imza atılan bu özel bölüm 25 Haziran’da PUBG MOBILE Türkiye resmi Youtube kanalında yayınlanacak.

Survivor temalı içerikler geliyor

Reklam

Çok yakında tüm detayların paylaşılacağı bu içerik dışında PUBG MOBILE ve Survivor işbirliği oyun severlere de yeni içeriklerin kapısını aralayacak. Bugünden başlayarak 30 Haziran’a kadar PUBG MOBILE içerisinde Survivor etkinliği aktif olacak. 

Etkinlik sayfası üzerinde yer alan görevleri tamamlayan oyun severler, Survivor temalı özel hediyelere sahip olabilecek. Buna ek olarak, PUBG MOBILE Youtube kanalına abone olan oyuncuları da birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

PUBG MOBILE’da Hile Yapanlara Karşı Yasal Zafer

Devamını Okuyun

Oyun

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği

PUBG MOBILE & Jurassic World: Hakimiyet işbirliği oyun severler için birbirinden güzel sürprizlerle geliyor

Yayınlandı

Tarih

Yazar

pubg jurassic 01
Ayrıksı Kitap

Türkiye’nin en çok oynanan mobil oyunu PUBG MOBILE, ikonik film Jurassic World: Hakimiyet ile özel bir işbirliğine gidiyor. Serinin üçüncü filmi ile yapılan bu işbirliğiyle Jurassic World: Hakimiyet temalı sürpriz içerikler PUBG MOBILE oyununa ekleniyor.

Özel işbirliği ile oyun severler Dinozor Ses Paketi ve Dinozor Kıyafeti’ni ücretsiz olarak edinip, PUBG MOBILE’da arkadaşları ile sıra dışı bir maceraya atılabilecek. 

Ayrıca bu etkinlikte oyundaki farklı dinozorları yakalayabilen takımlar birbirinden güzel ödülleri kazanma şansına sahip olacaklar. 

Oyun basını Jurassic World: Hakimiyet filmini PUBG MOBILE ekibi ile izledi

Reklam

PUBG MOBILE Türkiye ekibi, UIP Türkiye’nin dağıtımcısı olduğu Jurassic World: Hakimiyet filmi için Akasya AVM’de özel bir gösterim düzenledi. Teknoloji ve oyun basınından birçok ismin yanı sıra ünlü influencerlar da Jurassic World: Hakimiyet filmini herkesten önce PUBG MOBILE ekibiyle birlikte izledi. 

Jurassic World: Hakimiyet filmi 10 Haziran’dan itibaren Türkiye genelindeki sinemalarda vizyona giriyor. 

Devamını Okuyun

Oyun

The Last of Us Bölüm I – Fragman Duyurusu | PS5 Oyunları

Yayınlandı

Tarih

Yazar

last of us bölüm 1 fragman
Ayrıksı Kitap

PlayStation®5 konsolu için tamamen yeniden oluşturulmuş 200’den fazla Yılın Oyunu Ödülü sahibi.

The Last of Us™ ile tek oyunculu hikaye anlatımı için yeni bir çıta oluşturan oyunu tekrar ziyaret edin ve her eylemin Joel ve Ellie için acımasız bir sonucu olduğu harap olmuş ve sertleşmiş bir dünyayı keşfedin.

2 Eylül 2022’de PS5™’te mevcuttur.
PC için geliştirme aşamasında.

Reklam
Devamını Okuyun

Popüler