Bizimle iletişim kur

Teknoloji

Xiaomi POCO F6 İçin Geri Sayım Başladı – Xiaomi POCO F6’nın Özellikleri Nelerdir?

Yayınlandı

on

Radio Mood App

İşte POCO F6 özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi…

Xiaomi‘nin bir süredir gündemden düşmeyen POCO F6 modeli için geri sayım başladı. Akıllı telefon selefi gibi fiyat performans odaklı olacak ve globalde satışa çıkacak. Son gelen raporlar modelin kilit özelliklerini gözler önüne seriyor. İşte POCO F6 özellikleri ve potansiyel tanıtım tarihi.

Bilindiği gibi Xiaomi Civi 4 Pro geçtiğimiz günlerde piyasaya sürüldü ve Snapdragon 8s Gen 3‘ten güç alan ilk telefon unvanını aldı. Tabii, bu durum Çin pazarı için geçerli ve henüz globale yeni yongayla gelen bir cihaz görülmedi.

POCO Global yöneticisi David Liu tarafından yapılan paylaşıma bakacak olursak globalde Snapdragon 8s Gen 3 kullanacak ilk telefon da Xiaomi bünyesinden çıkacak: POCO F6. Hatta Xiaomiui‘nin raporuna göre akıllı telefon yakında Çin’de tanıtılacak Redmi Note 13 Turbo’nun yeniden markalanmış sürümü olacak. İki telefonun tasarımları farklı olsa da teknik özellikleri tamamen aynı olacak.

Reklam

Yeni yonga; 3,01 GHz’de çalışan bir Cortex-X4 ana, 2,8 GHz’de çalışan dört Cortex-A720 performans ve 1,84 GHz’de çalışan üç Cortex-A520 verimlilik çekirdeklerine sahip. Bununla birlikte TSMC’nin 4 nm süreci fabrikasyon süreciyle üretildiğini belirtelim.

POCO F6 modeliyle ilgili henüz resmi bir tanıtım tarihi yok. Ancak, selefinin geçen yılın mayıs ayında vitrine çıktığını dikkate alırsak, yeni model için de benzer bir tanıtım takviminin benimseneceğini söyleyebiliriz.

Kaynak: Shiftdelete.net

Reklam

Teknoloji

ROG Ally X Türkiye’de Satışa Sunuldu! ROG Ally X Özellikleri Nedir?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Arttırılmış depolama, bellek, pil ve kumanda kolları dahil olmak üzere çok sayıda donanım iyileştirmesiyle çıtayı yükselterek Windows el konsollarını yeni zirvelere taşıyan ROG Ally X, ülkemizde satışa sunuldu. Yepyeni ROG Ally X avantajlı fiyatıyla sadece ASUS E-Store’dan satın alınabiliyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG) popüler ROG Ally el oyun konsolunun yeni modeli ROG Ally X’i haziran ayında gerçekleştirilen Computex 2024 Fuarı’nda sahneye çıkarmıştı. Hareket halindeyken Windows 11 oyunları için tasarlanan ROG Ally X, aynı AMD Ryzen™ Z1 Extreme işlemciye sahip olmakla birlikte, daha iyi ergonomi, soğutma ve bağlantı için güncellenmiş bir kasanın yanı sıra yükseltilmiş depolama, RAM ve pil ömrü sunuyor. Yeni bir özelleştirilebilir oyun kütüphanesi ve birleşik sistem güncellemeleri içeren Armoury Crate SE 1.5 ile birlikte ROG Ally X, oyunları her zamankinden daha iyi oynamak için tasarlanırken, tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de siparişe açıldı. 

ROG Hakkında

Republic of Gamers (ROG), dünyanın en iyi oyun donanım ve yazılımlarını üretmeye adanmış bir ASUS alt markasıdır. 2006 yılında kurulan ROG, anakartlar, grafik kartları, sistem bileşenleri, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, monitörler, akıllı telefonlar, ses ekipmanları, yönlendiriciler, çevre birimleri ve aksesuarlar dahil olmak üzere performans ve kalite ile bilinen eksiksiz bir yenilikçi ürün yelpazesi sunmaktadır. ROG, önemli uluslararası oyun etkinliklerine katılmakta ve sponsorluk yapmaktadır. ROG donanımları yüzlerce hız aşırtma rekoru kırmak için kullanıldı ve dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların ve meraklıların tercihi olmaya devam ediyor. Cesaret edenlerden biri olmak için http://rog.asus.com adresinden ROG hakkında daha fazla bilgi edinin.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

Kulaklık Yeniden Tasarlandı – Dyson OnTrac Kulaklığın Özellikleri Nedir?

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme özelliği (ANC): Gürültü saniyede 384.000 kez engellenerek 40 desibele kadar azaltılıyor. MyDyson™ uygulaması aracılığıyla dış gürültü gerçek zamanlı olarak izleniyor ve raporlanıyor…

Artırılmış ses aralığı: Derin alt bas ve yüksek ses kalitesiyle 6Hz – 21kHz arasında, sesteki gizli ayrıntıları ortaya çıkarıyor. 55 saate kadar dinleme süresi: 2 haftalık kullanım için 1 defa şarj.
Kişiselleştirilebilir kulaklık yastıkları ve dış kapaklar: Birinci sınıf malzemeler, üstün konfora sahip üst düzey yüzeyler.

Dyson, yüksek ses kalitesi sunan yeni kulaklığı Dyson OnTrac™’i bugün küresel olarak tanıttı. Gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özellikli Dyson OnTrac™, 55 saate kadar sürükleyici bir dinleme deneyimi sunuyor.

Reklam

Kulaklık yastıkları gelişmiş konfor ve gürültü engellemek için ultra yumuşak mikrofiber ve yüksek dereceli köpükten üretilen Dyson OnTrac™, dört renk seçeneği ve ilave olarak sunulan kulaklık yastığı ve dış kapak çeşitleri ile 2000’den fazla renk kombinasyonu yaratılabilecek şekilde kişiselleştirilebiliyor. Çok yönlü denge kolları ve kafa bandında benzersiz bir şekilde konumlandırılmış pil, dengeli ağırlık dağılımı sağlıyor.

Baş Mühendis Jake Dyson konuya ilişkin açıklamasında, “Dyson’ın ses mühendisliği misyonu, sanatçının ses dalgasının bütünlüğünü parazitlerden arınmış bir şekilde korumaktır. Ayrıca insanların değer vereceği, heyecan ve gurur duyacağı bir kulaklık yaratmak istedik. Aeroakustik alanında 30 yılı aşkın deneyimimizle ses fiziği konusunda uzmanlaştık. Şirket içi yankısız odalar ve uzman mühendisler aracılığıyla gürültüyü azaltarak, Dyson OnTrac™ kulaklığı geliştirmek için ses konusundaki edindiğimiz bilgiyi hayata geçirdik ve daha da genişlettik. Sadece sese yönelik ilk kulak üstü kulaklıklarımız, Gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC), olağanüstü ses kalitesi ve benzersiz malzemeler, tasarım ve özelleştirme sayesinde gün boyu konfor sunuyor.” dedi.

Gelişmiş Aktif Gürültü Engelleme (ANC)

Dyson OnTrac™, optimum bir dinleme ortamı yaratmak için 8 mikrofon kullanan ve dış sesi saniyede 384.000 kez yakalayan özel bir Aktif Gürültü Engelleme (ANC) algoritmasına sahiptir. Bu özellik, 40 desibele kadar istenmeyen gürültüyü engellemek için üstün malzemeler ve özenle tasarlanmış iç geometriyle birleşiyor.

Artırılmış Ses Aralığı

Reklam

40 mm, 16 ohm neodimyum hoparlör sürücüleri ve gelişmiş ses sinyali işleme özelliğiyle Dyson OnTrac™, her notanın veya kelimenin hassas bir şekilde iletilmesini sağlıyor. Kulaklıklar, 6 Hertz’e kadar düşük frekanslardan 21.000 Hertz’e kadar yüksek frekansları üreterek hissedebileceğiniz derin alt bas ve frekans aralığının üst sınırındaki net tizleri iletiyor. Aynı zamanda, hoparlör yuvası daha doğrudan bir ses tepkisi için kulağa doğru 13˚ eğimlidir.

Aktif Gürültü Engeleme (ANC) ile 55 Saate Kadar Pil Ömrü

55 saate varan pil ömrüyle Dyson OnTrac™, Aktif Gürültü Engelleme (ANC) etkin olsa bile iki haftaya kadar dinleme süresi sunuyor. Her biri sadece 30 g ağırlığında olan iki yüksek kapasiteli lityum iyon pil hücresi, kafa bandına yerleştirildiğinden daha eşit ağırlık dağılımı sağlıyor.

Gün Boyu Konfor ve Akustik için Tasarlandı

US Ergonomics tarafından konforlu olduğu onaylanan Dyson OnTrac™, konfor ve akustiği hassasiyetle birleştiriyor. Özel seçilmiş malzemeler ve ergonomik tasarım, üstün bir akustik sızdırmazlık ve kalıcı konfor sağlıyor. Yüksek kaliteli köpük yastıklar ve çok eksenli denge kolları kulak basıncını azaltırken, kafa bandındaki pil konumlandırması ağırlığı eşit olarak dağıtıyor. Yumuşak mikro süet kulak yastıkları ve optimize edilmiş bant ayarı, farklı kafa boyutlarında tutarlı bir uyum oluşturuyor.

Reklam

Dayanıklı Malzemeler ve Özel Kaplamalar ile Kişiselleştirilebilir

Dyson OnTrac™ kulaklık, her biri Jake Dyson ve Renk, Malzeme ve Kaplama (CMF) ekibi tarafından tasarlanan benzersiz, dayanıklı kaplamalarla hassas bir şekilde üretilmiş dört renk seçeneğine sahiptir. Metalik dokuya sahip Metalik Gri, Bakır ve Siyah seçenekleri yanı sıra seramik hissi veren bir dokuya sahip Ceramic Parlak Kırmızı renkleri ile satışa sunuluyor. Bu dört renk seçeneğine ek olarak, Dyson OnTrac™’inizi çeşitli renk ve yüzeylerde özel dış kapaklar ve kulaklık yastıkları ile kişiselleştirebilirsiniz.

Dış kapaklar, seramik veya anodize olmak üzere çeşitli renk ve yüzeylerde hafif ve dayanıklı bir yüzey için yüksek kaliteli alüminyumdan işlenmiştir.

MyDyson™ Uygulaması

MyDyson™ uygulaması, kulak içi ve harici ses seviyesini izleyen ve kullanıcıları potansiyel olarak zararlı ses seviyelerine karşı uyaran gerçek zamanlı ses izleme özelliğine sahiptir. MyDyson™ uygulaması ayrıca kullanıcıların Bas Güçlendirme, Nötr ve Gelişmiş olmak üzere üç özel ekolayzır modu arasında seçim yapmasını sağlıyor.

Reklam

Ek Özellikler

Kafa Algılama: Kapasitif sensörler kulaklıklar kulaktan çıkarıldığında bunu algılıyor ve sesi duraklatmak için sinyal veriyor. Tekrar takıldığında ses otomatik olarak devam ediyor.
Sezgisel Kontrol Düğmesi: Şarkıları kolayca oynatın, duraklatın, atlayın, ileri sarın veya geri sarın ya da sesli komutlar için basılı tutun.

Kristal Netliğinde Telefon Görüşmeleri: Çift hüzme oluşturan mikrofonlar dışarıdaki gürültüyü değil, sesinizi net bir şekilde algılıyor.

Gerçek zamanlı ses takibi: Kulak içi ve harici ses seviyesini sürekli olarak izliyor ve MyDyson™ uygulamasındaki canlı raporlar aracılığıyla potansiyel olarak zararlı seviyeleri gösteriyor.
MyDyson™ uygulaması: MyDyson™ tarafından kontrol ediliyor ve otomatik yazılım güncellemeleri sağlanıyor.

Ses Araştırma ve Geliştirme

Reklam

Dyson, beklenmedik alanlara girerek yeni teknolojilere öncülük etmesiyle tanınıyor. Her proje temel araştırma ve bilimsel bir anlayışla başlıyor. Ses kategorisinde, Dyson mühendisleri sesin bütünlüğünü korumaya öncelik veriyor. Amaç, sesi bozulma veya gürültü kirliliği olmadan orijinal kayıt kadar doğru bir şekilde yeniden üretmektir. Bunu başarmak, Dyson mühendislerinin yıllar boyunca havayı hareket ettiren ürünler yaratırken geliştirdikleri akustik ve psikoakustik hakkında derin bir anlayış gerektiriyor. Dyson, 30 yılı aşkın bir süredir akustik ve gürültü azaltma teknikleri konusunda kapsamlı bilgiye sahip dünya standartlarında bir ekip kurmuştur. Ekip sürekli gelişmekte, ses üretimi, gürültü engelleme ve elektro-akustik tasarım konularında bilgi birikimi oluşturmaktadır.

Devamını Okuyun

Teknoloji

CrowdStrike Microsoft Windows Kesintisi Akıllara Hangi Filmi Getirdi?

Microsoft sistemlerinde yaşanan sorun, yani CrowdStrike küresel çapta krize yol açtı. İletişim ve ulaşımı sekteye uğratan teknik arıza akıllara Barack Obama’nın danışmanlık yaptığı, Netflix yapımı Dünyayı Ardında Bırak (Leave The World Behind) filmini getirdi. Küresel iletişimin çöküşünü anlatan film, bugün yaşananlarla benzerliği bakımından dikkatlerden kaçmadı…

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Havalimanlarında uçuşlar, bankalarda işlemler durdu, hastanelerde randevu sistemleri çöktü… Dünya bugün son zamanların en büyük sorunlarından birine uyandı. Tüm bu yaşananların geçtiğimiz yıl vizyona giren Dünyayı Ardında Bırak filminde olup bitenlerle bağlantısı sosyal medyanın gündeminde kendine yer buldu.

Türkiye dahil birçok ülkeyi etkileyen CrowdStrike sorunun, siber güvenlik sağlayıcısı CrowdStrike tarafından yapılan hatalı bir güncellemeden kaynaklandığı belirtiliyor. Hatalı güncelleme, bilgisayarları ve sunucuları çevrimdışı hale getirince mavi ekran sorunu dünyanın dört bir yanında belirmeye başladı.

Bu sorun beraberinde ulaşım, bankacılık, iletişim gibi birçok sektörde aksaklıkların yaşanmasına yol açtı, tıpkı Leave the World Behind’da yaşandığı gibi.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın danışmanlık yaptığı, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından biri olan Dünyayı Ardında Bırak filminde de elektrik kesintisi yaşanıyor; internet, televizyon, radyo ve telefonlar çalışmaz hale gelince iletişim sıfırlanıyor, haliyle kimse ne olduğunu tam olarak kavrayamıyordu.

Reklam

Benzerlik sosyal medya kullanıcılarının dikkatinden kaçmadı. Bir kullanıcı, “Microsoft’taki kesinti resmen Dünyayı Ardında Bırak filminin gerçeğe dönüşmesi” yorumuyla filmden bir sahneyi paylaştı.

Bir başka kullanıcı, “Dünyayı Ardında Bırak filmini izleyip de Microsoft kesintisinin ürkütücü bir şekilde benzer olduğunu hissetmeyen var mı?” diye sordu. Yine birçok yorumda da filmin senaryosuyla bugün yaşananlar arasındaki benzerliğe dikkat çekti.

Kaynak: Mynet.

Reklam
Devamını Okuyun

Teknoloji

iOS 18 Herkese Açık Beta Güncellemesini Yayınladı

Yayınlandı

on

Yazan

Radio Mood App

Apple, bugün büyük bir sürpriz yaparak iOS 18, macOS Sequoia ve diğer güncellemelerin herkese açık beta sürümünü yayınladı. Yeni özellikler ve geliştirmelerle dolu bu betalar, cihazlarına ilk elden deneyim katmak isteyenler için müthiş bir fırsat. İşte yeni iOS 18 beta güncellemesi ve detayları…

Artık iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, watchOS 11 ve tvOS 18’in halka açık beta güncellemesi indirilebiliyor. Apple’ın güncellenen iPhone, iPad ve Mac işletim sistemleri, nihayetinde Apple Intelligence AI özellikleri ve daha iyi bir Siri içerecek.

Ancak, bu özellikler şimdilik sadece belirli cihazlarda mevcut olacak. Şimdiye kadar beta sürümlerinde neler var yakından bakalım. iOS 18 beta, iPhone kullanıcılarına pek çok yenilik getiriyor. Artık uygulamaları ana ekranda istediğiniz yere yerleştirebilir, ikonlara ve widget’lara ton uygulayabilirsiniz.

Reklam

Ayrıca Fotoğraflar uygulaması için yeni bir düzen, daha özelleştirilebilir bir Kontrol Merkezi ve karanlık mod simgeleri de mevcut. Bu yeniliklerle iPhone kullanımı daha da eğlenceli hale gelecek. iPad kullanıcıları da bu güncellemelerden nasibini alıyor. iPadOS 18’in halka açık betası, iPhone’daki yeniliklere ek olarak iPad’e nihayet bir yerel Hesap Makinesi uygulaması getiriyor.

Apple, sonbaharda gelecek yeni betalar için bazı sürprizler saklıyor. Apple Intelligence AI özellikleri, iPhone 15 Pro ve Pro Max ile M1 ve üstü Mac ve iPad’lere özel olacak. Yani, bu özellikleri deneyimlemek için biraz daha beklememiz gerekecek.

watchOS 11 beta ise dinlenme günleri ve gece sağlık metriklerinizi hızlıca görebileceğiniz Apple Vitals uygulaması gibi yeni özellikler getiriyor. Mac kullanıcıları da şanslı! macOS Sequoia beta ile iPhone’unuzu ekranınıza yansıtabilirsiniz. Apple TV kullanıcıları için de tvOS 18 beta, Amazon X-Ray benzeri InSight özelliğine sahip.

Betaları denemek eğlenceli olabilir, ancak dikkatli olmakt fayda var. Çoğu cihazı kararlı sürüme geri döndürebilirsiniz, ancak Apple Watch bu listede değil. Beta sürümünü yüklemeden önce iki kere düşünün, çünkü geri dönüş yok. Eğer bu yeni özellikleri denemek istiyorsanız, buradan Apple beta programına kaydolmanız yeterli. Her cihazın kurulum talimatları için Apple’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: shiftdelete.net.

Reklam

Devamını Okuyun
Reklam

En Çok Okunanlar