Bizimle iletişim kur

Yaşam

Pinokyo Resmi Tanıtımını İzle

Yayınlandı

Tarih

Behzat C Banner

Disney+ Günü’nün küresel kutlaması, 8 Eylül 2022 Perşembe günü geri dönecek ve Visa tarafından Anaheim, CA’da sunulan D23 Expo: The Ultimate Disney Hayran Etkinliği’ne yol açacak. Kutlamada yayın hizmeti, hayranlar ve aboneler için özel deneyimlere ev sahipliği yapacak ve 8 Eylül’de Disney+ Günü’nde yepyeni canlı aksiyon “Pinokyo”da sevilen Disney serisinin geri dönüşü de dahil olmak üzere seçim çerçevesi markalarından yeni içeriklerin prömiyerini yapacak. Başrollerinde Tom Hanks, Benjamin Evan Ainsworth, Cynthia Erivo, Joseph Gordon-Levitt, Keegan-Michael Key, Lorraine Bracco ve Luke Evans’ın yer aldığı filmin teaser fragmanı ve ana görseli şu anda hazır. Disney+, “Pinokyo”ya ek olarak, önümüzdeki aylarda Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’ten daha fazla Disney+ Günü prömiyerini duyuracak.

Akademi Ödüllü Robert Zemeckis, gerçek bir çocuk olmak için heyecan verici bir maceraya atılan bir tahta kuklanın sevilen hikayesinin bu canlı aksiyonunu yeniden anlatıyor. Tom Hanks, Pinokyo’yu (Benjamin Evan Ainsworth) kendi oğlu gibi yapan ve ona davranan ahşap oymacısı Geppetto rolünde. Joseph Gordon-Levitt, Pinokyo’nun “vicdanı” kadar ona rehberlik eden Jiminy Cricket’tir; Akademi Ödülü® adayı Cynthia Erivo, Mavi Peri; Keegan-Michael Key “Dürüst” John’dur; Akademi Ödülü® adayı Lorraine Bracco, yeni bir karakter olan Martı Sofia, ve Luke Evans The Coachman. Kadroda ayrıca Fabiana (ve kuklası Sabina) rolünde Kyanne Lamaya, Señor Stromboli rolünde Giuseppe Battiston ve Lampwick rolünde Lewin Lloyd yer alıyor.

Filmin yapımcıları Robert Zemeckis, Derek Hogue, Andrew Miano, Chris Weitz ve Paul Weitz, baş yapımcıları ise Jackie Levine, Jack Rapke, Alexandra Derbyshire ve Jeremy Johns.

#Pinocchio

Reklam
Devamını Okuyun
Reklam

Yaşam

Rent Go, Anadolu Topraklarının Kültürlerini Hatırlatma Projesi

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

TÜRKİYE’NİN ARAÇ KİRALAMA MARKASI RENT GO, DOĞDUĞU ANADOLU TOPRAKLARININ KÜLTÜRLERİNİ HATIRLATMA PROJESİ BAŞLATTI. PROJE KAPSAMINDA İLK OLARAK KARADENİZ VE KOMŞU COĞRAFYALARDA ASIRLARDIR KUTLANAN KALANDAR GELENEĞİ HATIRLATILARAK, 2023 YENİ YIL KALANDARI KUTLANDI.

Üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetine verdiği önemle bilinen Rent Go, Anadolu toprakları kültürlerini hatırlatma projesi ile, unutulmaya yüz tutmuş birçok geleneğin tekrardan hatırlatılması için çalışmalarına başladı. 

Dünyanın pek çok coğrafya ve kültüründe olduğu gibi Anadolu ve Kafkasya coğrafyasında da yüzlerce yıldır birbirinden farklı yılbaşı kutlamaları düzenleniyor. Bu kutlamalardan biri de ocak ayının 13’ünü 14’üne bağlayan gece, daha çok Doğu Karadeniz Bölgesi’nde yaygın olarak kutlanılan Kalandar kutlamasıdır. Her yıl yöre insanı ilginç kıyafetler giyip yöreye özgü oynanılan oyunlarla yeni yıl Kalandarına birlikte girerler. Çocuklar giydikleri ilginç kıyafetler ve omuzlarına aldıkları torbalarla maniler söyleyerek gezdikleri evlerden topladıkları ikramları ertesi gün satar veya evlerinde tüketirler. 

Rent Go’da, gerçekleştirdikleri Kalandar etkinliği ile ilgili konuşan Rent Go Genel Müdürü Köksal Öztürk: “Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli araç kiralama markası olarak Kalandar gibi yüzlerce yıldır süregelen Anadolu toprakları geleneklerinin yaşatılmasını değerli buluyoruz. Bu güzel geleneğimizi hatırlatmak için Karadenizli müşterilerimize ve çalışanlarımıza özel geleneksel bir kutlama gerçekleştirerek içerisinde Kalandar’ın simgesi ikramlarımızın ve mektupların olduğu çantalarımızı kendilerine sunduk. İstiyoruz ki bizi biz yapan, Anadolu topraklarından çıkan bu gibi geleneklerimiz yaşatılsın ve gelecek kuşaklara aktarılsın” dedi.

Devamını Okuyun

Yaşam

Elvis Presley’in Kızı “Lisa Marie Presley” 54 Yaşında Vefat Etti! “Ölüm Nedeni Ne?”

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Efsanevi Elvis Presley’in kızı olan ikonik şarkıcı-söz yazarı, o sabah kalp krizi geçirdikten sonra 12 Ocak Perşembe günü 54 yaşında vefat etti…

Ölümü duyurmak için duygusal bir açıklama yapan Lisa’nın annesi Priscilla Presley tarafından, ölüm haberi doğrulandı.

Priscilla, People’a “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi üzüntüyle paylaşmak zorundayım” dedi . “Hayatımda tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı. Bu derin kayıpla başa çıkmaya çalışırken mahremiyet istiyoruz. Sevgi ve dualar için teşekkürler. Şu anda daha fazla yorum yapılmayacaktır.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Just Jared.

Devamını Okuyun

Yaşam

Türk Halk Müziği’nin Sevilen Sanatçısı Burhan Çaçan Vefat Etti

Yayınlandı

Tarih

Yazar

Behzat C Banner

Ani kalp krizi geçiren Burhan Çaçan 62 yaşında vefat etti…

Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan’ın ölüm haberi herkesi yasa boğdu. Burhan Çaçan, Florya’daki evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli sinema filmlerinde rol alan Burhan Çaçan, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Kaynak: Mynet.

Devamını Okuyun

Popüler